Przejdź do treści


Sądeczanka… bardzo śmieszne – 1 sierpnia zamkną Just na 2 miesiące

fot. MB - Nowy Sącz Info

Na początku czerwca wszelkie nadzieje mieszkańców Sądecczyzny na budowę “Sądeczanki” rozwiał Jerzy Kwieciński minister Inwestycji i Rozwoju. Minister podczas pobytu w Nowym Sączu poinformował że w Krajowym Programie Drogowym nie umieszczono budowy tej długo wyczekiwanej drogi.
Niestety mimo pojawiających się co kilka miesięcy doniesień o budowie “Sądeczanki” przez lata Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie potrafiła doprowadzić do tego aby powstała prawdziwa alternatywa dla Drogi Krajowej nr 75. To jednak nie koniec złych wiadomości dla mieszkańców Sądecczyzny bo 1 sierpnie GDDKiA chce zamknąć całkowicie przejazd przez Just na kolejne dwa miesiące.
fot. MB - Nowy Sącz Info
Zamknięcie drogi związane jest z prowadzonymi tam pracami, mającymi na celu ustabilizowanie osuwiska przez które przebiega DK nr 75.
fot. MB - Nowy Sącz Info
Całkowite zamknięcie głównej drogi dojazdowej do Nowego Sącza oznacza gigantyczne utrudnienia dla mieszkańców, firm oraz osób wypoczywających na Sądecczyźnie.

Na czas zamknięcia przejazdu przez Just objazd dla samochodów osobowych ma prowadzić przez Rąbkową i Bilsko. Samochody ciężarowe aby wydostać się z Nowego Sącza będą musiały kierować się Drogą Krajową nr 28 w stronę Limanowej albo Gorlic.