Przejdź do treści


Sądecki policjant, w dniu wolnym od służby, rozpoznał na ulicy poszukiwanego złodzieja i pomógł go zatrzymać

  • Opublikowano:
  • Autor:
fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w dniu wolnym od służby rozpoznał mężczyznę, który trzy dni wcześniej okradł skarbonę jednej z fundacji. Niezwłocznie powiadomił o tym przejeżdżający patrol Policji, a później odciął drogę złodziejowi i pomógł w jego zatrzymaniu.

22 października, kilka minut po godzinie 11, policjant Wydziału Prewencji, który miał dzień wolny od służby, zauważył na ulicy mężczyznę odpowiadającego rysopisowi złodzieja, który włamał się 19 października do skarbony w galerii handlowej przy ulicy Lwowskiej, skąd ukradł dużą sumę pieniędzy.

Funkcjonariusz zauważywszy przejeżdżający w pobliżu patrol Policji, natychmiast zadzwonił do kolegów informując, że mężczyzna porusza się ulicą Śniadeckich w stronę centrum handlowego przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Policjanci ruszyli za złodziejem, a kiedy zajechali mu drogę nieoznakowanym radiowozem, ten zaczął uciekać. Jeden z funkcjonariuszy ruszył za nim w pościg. Mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia i biegł dalej. Policjant Wydziału Prewencji pozostawał w stałym kontakcie telefonicznym z patrolem i w rejonie wiaduktu na ulicy Nawojowskiej odciął drogę uciekającemu oraz pomógł w jego obezwładnieniu.

Dzięki spostrzegawczości i czujności policjanta będącego w czasie wolnym od służby 23-latek, który okradł skarbonę, został zatrzymany, a funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy. Młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz