Przejdź do treści


Sądecki Jarmark Anielski

Sądecki Jarmark Anielski - źródło: www.nowysacz.pl

W najbliższy weekend na sądeckim rynku odbędzie się Sądecki Jarmark Anielski, impreza organizowana jest już po raz 10.

Kiermasz rozpocznie się w sobotę o 9:00 i zakończy się w niedzielę o 17:00. Spodziewanych jest około 80 rękodzielników, kolekcjonerów i miłośników sztuki o ludowej proweniencji z Nowego Sącza i okolic, ale także Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa i Śląska. Motywem przewodnim jarmarku są anioły, prezentowane we wszelkich możliwych formach: wyrobów z drewna, bibuły, wosku, koronki.

W trakcie imprezy odbędą się prezentacje artystyczne:

  • spektakl ekologiczny dla dzieci “Tajemnice wielkiego miasta”
  • koncert zespołu rockowego Poisons i program “Ładne kwiatki anielskie” w wykonaniu grupy Mocni z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

– To koncert ponadczasowych utworów, od “Wspomnienia” Niemena począwszy, a na grupie Maanam skończywszy – mówi Ewa Janusz, animatorka koncertu. – Skrzyknęli się młodzi ludzie w wieku 16 – 19 lat i spróbowali nagrać utwory z klasyki polskiej muzyki. Byłam pełna obaw, jak to wyjdzie, a wyszło naprawdę ze smakiem – dodaje Ewa Janusz.

W samo południe na rynku otwarty zostanie tor z quadami. Chętni będą mogły pościgać się na pojazdach elektrycznych lub napędzanych pedałami. Będą także anioły – dzieci będą mogły narysować je na płycie rynku lub zrobić z papieru. Na niezainteresowanych plastyką czekają dmuchane zjeżdżalnie, balony, malowanie twarzy i szczudlarz – anioł, robiący wielkie bańki mydlane. Ukoronowaniem będą tańce i zabawy z dziećmi.

Na jarmark zaprasza Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

źródło: www.nowysacz.pl