Sądecka Policja zatrzymała kolejnych siedmiu nietrzeźwych kierowców

Sądecka Policja zatrzymała kolejnych siedmiu nietrzeźwych kierowców
fot. materiały własne

Od czwartku (28 lipca) do niedzieli (31 lipca) na drogach Sądecczyzny Policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista prowadził swój pojazd mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

28 lipca br. około godz. 22:50 w Nowym Sączu na ul. Zielonej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego mieszkańca Nowego Sącza, który kierował samochodem marki Iveco, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

29 lipca br. w miejscowości Librantowa funkcjonariusze przerwali dalsza jazdę kierującemu fiatem. Po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 54-letni mieszkaniec Librantowej, kierował samochodem pod wpływem 1,5 promila alkoholu.

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 66-letni mieszkaniec Piwnicznej, który został zatrzymany przez mundurowych w sobotę tj. 30 lipca br. na ul. Krakowskiej w Piwnicznej Zdrój w czasie gdy kierował samochodem marki Ford.

31 lipca w nocy około godz. 2:00 w Nowym Sączu na ul. Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 50- latka, który kierował samochodem marki Volkswagen pod wpływem prawie 2 promili alkoholu.

Kolejny nietrzeźwi został zatrzymany w tym samym dniu rano w Krynicy Zdrój na ul. Kraszewskiego. 36-letni mieszkaniec Muszyny, kierował samochodem marki BMW mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Również w niedzielę policjanci ukrócili dalszą jazdę mieszkańcowi Bartkowej Posadowej, który kierując samochodem marki BMW, będąc w stanie nietrzeźwości (w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu) spowodował kolizje drogową najeżdżając na tył samochodu marki Opel. Ponadto nietrzeźwy wsiadł za kółko pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tego samego dnia około godz. 15:15 w Tęgoborzy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 64- letniego mieszkańca Bilska. Kierował on samochodem marki Skoda, będąc pod wpływem ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Tagi: ,