Przejdź do treści


Sądecka Policja zatrzymała kolejnych siedmiu nietrzeźwych kierowców

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Od czwartku (28 lipca) do niedzieli (31 lipca) na drogach Sądecczyzny Policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista prowadził swój pojazd mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

28 lipca br. około godz. 22:50 w Nowym Sączu na ul. Zielonej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego mieszkańca Nowego Sącza, który kierował samochodem marki Iveco, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

29 lipca br. w miejscowości Librantowa funkcjonariusze przerwali dalsza jazdę kierującemu fiatem. Po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 54-letni mieszkaniec Librantowej, kierował samochodem pod wpływem 1,5 promila alkoholu.

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 66-letni mieszkaniec Piwnicznej, który został zatrzymany przez mundurowych w sobotę tj. 30 lipca br. na ul. Krakowskiej w Piwnicznej Zdrój w czasie gdy kierował samochodem marki Ford.

31 lipca w nocy około godz. 2:00 w Nowym Sączu na ul. Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 50- latka, który kierował samochodem marki Volkswagen pod wpływem prawie 2 promili alkoholu.

Kolejny nietrzeźwi został zatrzymany w tym samym dniu rano w Krynicy Zdrój na ul. Kraszewskiego. 36-letni mieszkaniec Muszyny, kierował samochodem marki BMW mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Również w niedzielę policjanci ukrócili dalszą jazdę mieszkańcowi Bartkowej Posadowej, który kierując samochodem marki BMW, będąc w stanie nietrzeźwości (w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu) spowodował kolizje drogową najeżdżając na tył samochodu marki Opel. Ponadto nietrzeźwy wsiadł za kółko pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tego samego dnia około godz. 15:15 w Tęgoborzy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 64- letniego mieszkańca Bilska. Kierował on samochodem marki Skoda, będąc pod wpływem ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu