Przejdź do treści

Sądecka Policja wykorzystując system nagłaśniający apeluje o pozostanie w domach

Radiowóz z mobilnym systemem nagłośnieniowym

20 marca br. na terenie całego kraju został ogłoszony stan epidemii. W ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa od kilku tygodni zaangażowane są wszystkie służby w tym również Policja.

Wśród licznych zadań z którymi mierzą się dziś funkcjonariusze są również te ukierunkowane na informowanie społeczeństwa o zagrożeniu jakie niesie ze sobą grupowanie się ludzi.

Od 24 marca br. na sądeckie ulice wyjechał radiowóz, będący na wyposażeniu Wydziału Prewencji sądeckiej Policji, który posiada mobilny system nagłośnieniowy. Nagrany komunikat, jest emitowany przez głośnik i odtwarzany w czasie przejazdu ulicami miasta, a także w pobliżu parków, bulwarów i innych miejsc najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców. Przy jego wykorzystaniu funkcjonariusze apelują do wszystkich o pozostanie w domach, nie gromadzenie się i nie opuszczanie domu bez uzasadnionej potrzeby. Ograniczanie kontaktu z innymi osobami minimalizuje ryzyko zakażenia.

Treść komunikatu, który można usłyszeć z radiowozów Policji w Małopolsce, w tym także w Nowym Sączu:

„Tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”.

/Źródło: KWP Kraków i KMP Nowy Sącz