Przejdź do treści


Sądecka Policja w ciągu 5 dni zatrzymała 13 nietrzeźwych kierowców

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

Tylko w ciągu pięciu dni (od 24 do 28 lutego) sądecka Policja zatrzymała 13 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista jechał ulicą Młyńską w Nowym Sączu mając w organizmie 4 promile alkoholu.

24 lutego funkcjonariusze zatrzymali w Nowym Sączu dwóch nietrzeźwych kierowców – na ulicy Browarnej kierującego fordem, który miał w organizmie 0,7 promila alkoholu oraz na ulicy Ruchu Ludowego kierowcę volkswagenem, który miał 2,4 promila.

Następnego dnia również w Nowym Sączu, tym razem na ulicy Nawojowskiej, mężczyzna kierujący citroenem spowodował kolizję z fordem. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Jak się okazało sprawca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy był również kierowca peugeota, którego w piątkowe popołudnie zatrzymali do kontroli drogowej policjanci w Naszczowicach – miał 1 promil.

Nieco więcej alkoholu w organizmie, bo 1,3 promila, miał zatrzymany 26 lutego  na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu kierowca hondy. Tego dnia na ulicy Krakowskiej funkcjonariusze zatrzymali również dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy mieli w organizmie po około 1 promil alkoholu. Na obu mężczyzn zostały nałożone mandaty karne w wysokości 2,5 tys. złotych.

W niedzielne popołudnie 27 lutego kierowca fiata w miejscowości Obidza stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Okazało się, że miał 2 promile. Z kolei wieczorem policjanci zatrzymali następnych dwóch nietrzeźwych kierowców – mężczyzna kierujący fordem w Łącku miał 3,1 promila, a kierujący mercedesem w Piorunce 3,4 promila.

Następnego dnia 28 lutego przed godziną 8 policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę, który jechał BMW ulicą Młyńską w Nowym Sączu mając w organizmie aż 4 promile alkoholu! Tego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadł również kierowca mana w Chełmcu, który miał 2,8 promila oraz kierujący oplem w Barcicach, który miał 2,6 promila.

Surowe konsekwencje dla nietrzeźwych kierowców – kary sięgają aż 60 tys. złotych.

Teraz wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą za swoje lekkomyślne zachowanie. Przypominamy, że za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oprócz natychmiastowego zatrzymania prawa jazdy, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.

/źródło: KMP Nowy Sącz