Przejdź do treści

Sądecka Policja podsumowuje święta na drogach: „Było bezpiecznie”

Policjant z laserowym miernikiem prędkości, w tle przejeżdżający samochód - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci w okresie świąt Bożego Narodzenia odnotowali zdecydowanie mniej niebezpiecznych zdarzeń drogowych niż przed rokiem.

Policjanci tradycyjnie  zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, ponieważ takie wykroczenia stanowią główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych na Sądecczyźnie. Funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

Policja Nowy Sącz

– Podczas tegorocznych działań, w okresie od 24 do 27 grudnia na drogach Sądecczyzny doszło do 12 zdarzeń drogowych (11 kolizji i 1 wypadku, w którym została ranna jedna osoba), a funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. – Wylicza Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Dla porównania, przed rokiem podczas przedłużonego świątecznego weekendu (od 24 do 29 grudnia) na Sądecczyźnie doszło do 37 kolizji drogowych i 3 wypadków, w których ucierpiało 6 osób, a policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców.

/źródło: KMP Nowy Sącz