Przejdź do treści


Sądecka Policja podsumowuje akcję „Bezpieczne wakacje 2016”

fot. pixabay.com

Od 24 czerwca do 31 sierpnia bieżącego roku na tere nie powiatu nowosądeckiego policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne wakacje 2016”.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Policjanci skontrolowali: 6461 pojazdów i 31 autobusów, w tym 28 przed wyjazdem wakacyjnym.

– W wyniku kontroli zatrzymano 47 prawa jazdy i 140 dowodów rejestracyjnych , w tym 81 za zły stan techniczny. Policyjne kontrole samochodów osobowych ujawniły ponadto 555 przypadków niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów pojazdów oraz 2 przypadki przewożenia dzieci niezgodnie z przepisami (poza fotelikami ochronnymi lub innymi urządzeniami ochronnymi). Podczas wakacji ujawniono i wykluczono z ruchu drogowego 163 nietrzeźwych kierujących.

– Oprócz działań kontrolnych policjanci w czasie wakacji prowadzili nasiloną działalność profilaktyczną w miejscach zorganizowanego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Policjanci Wydziału Prewencji sprawdzili 220 takich miejsc, ponadto skontrolowali 345 kąpielisk i akwenów wodnych w tym 339 niestrzeżonych. Podczas minionych wakacji odnotowano utonięcie jednej osoby na terenie powiatu nowosądeckiego.

– Policjanci przeprowadzili z wypoczywającymi dziećmi 90 spotkań, pogadanek edukacyjnych na temat bezpiecznych zachowań oraz zagrożeń, które mogą pojawić się podczas wypoczynku wakacyjnego. W ramach tych spotkań zorganizowano również Dni Otwarte KMP w Nowym Sączu. Ponad 400 dzieci odwiedziło w wakacje siedzibę Komendy Miejskiej Policji. W ramach cyklicznej akcji najmłodsi mogli z bliska obserwować pracę policjantów, zobaczyć pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu