Przejdź do treści


Sądecka policja otrzymała w nocy klika zgłoszeń dotyczących próby oszustwa na krewnego

Zdjęcie ilustracyjne - pixabay.com

W nocy z poniedziałku na wtorek sądecka Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących próby oszustwa na krewnego, który miał spowodować wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć kary.

Oszuści  dzwonili w nocy do mieszkańców Sądecczyzny, podając się za krewnego wnuczkę lub wnuka. Przedstawiając informację, że spowodowali wypadek drogowy próbowali wyłudzić pieniądze od rozmówców.

W związku z zaistniałą sytuacją sądeccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i radzą jak zachować się w takiej sytuacji:

  • Gdy w słuchawce usłyszysz postać podająca się za krewnego, funkcjonariusza lub pracownika banku, żądającego gotówki, natychmiast przerwij rozmowę.
  • W wypadku wątpliwości, nie wahaj się podzielić podejrzeniami z kimś bliskim (upewnij się, że słuchawka jest odłożona lub skorzystaj z innego telefonu). Zawsze potwierdzaj takie prośby o pomoc osobiście, kontaktując się z rzekomym rozmówcą – nawet jedno połączenie może uratować twoje oszczędności.
  • Absolutnie nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz, i nie wpuszczaj ich do swojego mieszkania. Nie ujawniaj także haseł ani nie inicjuj przelewów na wskazane konta bankowe.
  • Pozwól sobie na chwilę namysłu. Działaj rozważnie, bez pośpiechu.
  • Gdy pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję, dzwoniąc pod numer 112.