Przejdź do treści


Sądecka Policja ostrzega i apeluje o ostrożność

Drzwi wejściowe - foto. KMP Nowy Sącz

Dwie mieszkanki domu położonego na jednym z osiedli w Nowym Sączu chwilę nieuwagi przypłaciły stratą portfeli z dokumentami i gotówką. Okazało się, że złodziej wykorzystał moment, kiedy drzwi wejściowe do domu nie były zamknięte na klucz.

Do kradzieży doszło w środę 8 maja 2019 roku w godzinach przedpołudniowych. Jedna z mieszkanek domu dwurodzinnego wyszła nie zamykając na klucz drzwi ani furtki w ogrodzeniu, ponieważ domownicy byli na terenie posesji. Kiedy po kilkudziesięciu minutach kobieta wróciła, zorientowała się, że zginęły dwa portfele, które były położone na półce w kuchni w pobliżu drzwi wejściowych. Poszkodowane straciły łącznie 1100 złotych oraz dokumenty i kartę bankomatową.

W związku z tym zdarzeniem Policja apeluje, by nie pozostawiać otwartych drzwi do domów i mieszkań, nawet gdy przebywamy w środku! Głośna muzyka, rzucenie się w wir domowych obowiązków czy drzemka po ciężkim dniu często sprawiają, że nie słyszymy, kiedy ktoś naciśnie klamkę i wejdzie do mieszkania. Apelujemy również, by zamykać drzwi na klucz wychodząc na tzw. „chwilę” do piwnicy, sąsiada czy wyrzucić śmieci. Dodatkowo pamiętajmy, by nie pozostawiać torebek, portfeli, telefonów czy kluczyków do samochodu na komodach i półkach w pobliżu drzwi wejściowych, ponieważ złodziejowi wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, aby wejść do mieszkania i skraść przedmioty, które znajdą się w jego bliskim zasięgu.

Pamiętajmy, by nie stwarzać okazji, które mogą wykorzystać złodzieje, a o wszelkich podejrzeniach informujmy Policję.

/źródło: KMP Nowy Sącz