Przejdź do treści


Sądecka komenda Policji z nowoczesnym urządzeniem ratującym życie

Sądecka komenda Policji z nowoczesnym urządzeniem ratującym życie

W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu na co dzień służy i pracuje wiele osób posiadających specjalistyczne szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego. W razie konieczności ratowania życia zadanie ułatwi im nowoczesny defibrylator, o który wzbogaciła się sądecka jednostka.

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) to urządzenie, które poprzez elektrody podłączone do ciała pacjenta analizuje rytm jego serca i w razie potrzeby jest w stanie dostarczyć do niego impuls elektryczny. Celem defibrylacji jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca poszkodowanego.


Sprzęt składa się z jednostki centralnej zasilanej baterią oraz z kompletu elektrod wraz z kablami. Dzięki zaawansowanej technologii, po przyklejeniu do klatki piersiowej poszkodowanego dwóch elektrod, defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania. Dzięki temu urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i pomocne, ponieważ samo instruuje, jakie kroki powinna podjąć osoba ratująca życie.

Defibrylator zlokalizowany jest w specjalnie oznakowanym pomieszczeniu na parterze budynku komendy (obok recepcji), a w razie potrzeby może go użyć każda osoba. Urządzenie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo funkcjonariuszy, pracowników cywilnych jednostki, a także naszych petentów.

Urządzenie ratujące życie przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a KMP została wpisana do Rejestru Jednostek Współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.

/źródło: KMP Nowy Sącz