Przejdź do treści


Sądecczyzna – Znęcał się i groził rodzinie pozbawieniem życia. W efekcie świat ogląda już zza krat

Kolejna osoba, która znęcała się nad rodziną poniesie konsekwencje swoich czynów. Policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad żoną i dziećmi, a następnie wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i mężczyzna trafił już za kraty.

Mieszkaniec gminy Podegrodzie od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania, ponieważ po incydencie związanym z groźbami pozbawienia życia, przerażona rodzina zdecydowała się powiadomić policjantów. 3 maja mężczyzna został zatrzymany przez starosądeckich funkcjonariuszy, a następnie usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi.

Po analizie tej sprawy policjanci wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją sprawca trafił już za kraty. Tam poczeka na ostateczny wyrok, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

/KMP Nowy Sącz