Sądecczyzna. Podsumowanie policyjnych działań podczas czerwcowego długiego weekendu

Opublikowano 20 czerwca 2022 przez
Sądecczyzna. Podsumowanie policyjnych działań podczas czerwcowego długiego weekendu
fot. KMP Nowy Sącz

Podczas czerwcowego, długiego weekend na drogach Sądecczyzny doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców.

W okresie od 15 do 19 czerwca br. na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych. Do tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca br. około godziny 16:40 w Starym Sączu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Pasażerka motocykla uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła.

Ponadto podczas długiego weekendu funkcjonariusze odnotowali 29 kolizji. Z kolei podczas ubiegłorocznych działań (2-6.06.2021 roku) doszło do 4 wypadków, w których poszkodowanych zostało 6 osób. W tym czasie odnotowano również 32 kolizje.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

/źródło: KMP Nowy Sącz