Przejdź do treści


Sądecczyzna. Podsumowanie policyjnych działań podczas czerwcowego długiego weekendu

policjant drogówki z laserowym miernikiem prędkości, w tle ruchliwa ulica

Podczas czerwcowego, długiego weekend na drogach Sądecczyzny doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców.

W okresie od 15 do 19 czerwca br. na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych. Do tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca br. około godziny 16:40 w Starym Sączu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Pasażerka motocykla uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła.

Ponadto podczas długiego weekendu funkcjonariusze odnotowali 29 kolizji. Z kolei podczas ubiegłorocznych działań (2-6.06.2021 roku) doszło do 4 wypadków, w których poszkodowanych zostało 6 osób. W tym czasie odnotowano również 32 kolizje.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

/źródło: KMP Nowy Sącz