Przejdź do treści

Sądecczyzna. Kontrole prędkości i zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Kontrola prędkości przez policję - fot. KMP Nowy Sącz

W niedzielę 5 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na terenie miasta i powiatu prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę a dwóch piratów drogowych straciło prawo jazdy.

Policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem. W efekcie policjanci zatrzymali 83 kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością, w tym jednego który był nietrzeźwy. Ponadto policjanci zatrzymali dwóm kierującym prawo jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

– Niechlubnym rekordzistą był kierowca renaulta, który przy ograniczeniu prędkości do 60km/h na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu pędził 136 km/h, czyli o 76 za szybko! Z kolei w Jazowsku motocyklista w terenie zabudowanym nie dość, że jechał z prędkością 116km/h to jeszcze wyprzedzał na skrzyżowaniu – wylicza Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Akcja „Prędkość” to cykliczne działania policji mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

/źródło: KMP Nowy Sącz