Przejdź do treści


Sądecczyzna. Kontrole i policyjne patrole na stokach narciarskich

Patrol Policji na stoku w Krynicy-Zdroju -fot. KMP Nowy Sącz

Dzisiaj ruszyły wyciągi narciarskie, a na stokach pojawili się już pierwsi miłośnicy białego szaleństwa. Przed nami weekend, dlatego spodziewając się dużego zainteresowania ze strony mieszkańców i turystów, sądeccy policjanci zwiększyli kontrole w tych rejonach oraz mobilizują właścicieli zorganizowanych terenów narciarskich do poprawy bezpieczeństwa. Od dziś do poniedziałku na pięciu stokach na Sądecczyźnie pojawią się także policyjni narciarze.

Z uwagi na przewidywane duże zainteresowanie ze strony turystów, sądeccy policjanci od dziś znacznie częściej będą prowadzić działania w rejonie stoków narciarskich. Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez osoby korzystające ze zorganizowanych terenów narciarskich, jak również kontaktują się z właścicielami stacji narciarskich, którzy są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz narciarzom.

Od dziś do poniedziałku na pięciu stokach w Wierchomli i Krynicy-Zdroju pojawią się także policyjni narciarze z Nowego Sącza i Krakowa. Ich zadaniem, oprócz wsparcia w kontrolowaniu przestrzegania obostrzeń, będzie zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy, a także zapobieganie kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego.

Funkcjonariusze wyciągną też konsekwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ takie osoby stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku.

Dbając o bezpieczeństwo, policjanci zwrócą też uwagę czy narciarze przestrzegają regulaminu stoku, a osoby do 16-go roku życia korzystają z kasku ochronnego, do czego są prawnie zobowiązane.

/źródło: KMP Nowy Sącz