Przejdź do treści


Sądecczyzna. Dwa niebezpieczne wypadki z udziałem jednośladów

Wypadek we Frycowej - fot. KM PSP Nowy Sącz

W miniony weekend na Sądecczyźnie doszło do dwóch wypadków z udziałem motocykli. Słoneczna pogoda sprawia, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Niestety wzrasta również liczba wypadków i kolizji z udziałem motocyklistów. Przypominamy, że zarówno miłośnicy jednośladów jak i kierowcy samochodów powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze, by móc bezpiecznie dojechać do celu.

W sobotę, 6 czerwca około godziny 11.42 na drodze krajowej nr 75 we Frycowej samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Poszkodowane zostały dwie osoby jadące jednośladem. Początkowo droga była zablokowana w obu kierunkach. Dwie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala. Ruch na drodze do chwili zakończenia czynności dochodzeniowych odbywał się jednym pasem.

Do kolejnego wypadku z udziałem jednośladu doszło w niedzielę, 7 czerwca około godziny 14.05 w Ptaszkowej. Na drodze krajowej nr 28 zderzył się motocykl marki Honda i samochód osobowy marki Peugeot. W zdarzeniu poszkodowany został kierowca motocykla. Droga była całkowicie zablokowana przez uszkodzony pojazd i pozostałości powypadkowe znajdujące się na jezdni.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz