Przejdź do treści

Sądecczyzna. Coraz więcej turystów w regionie

XX Noworoczne spotkanie branży turystycznej Sądecczyzny

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział się w XX Noworocznym spotkaniu branży turystycznej SądecczyznyXX Noworocznym spotkaniu branży turystycznej Sądecczyzny, które zorganizowali członkowie Nowosądeckiej Izby Turystycznej. Była to też okazja do wręczenia Srebrnych Jabłek Sądeckich.

Gości powitał prezes NIT Andrzej Danek, a całość prowadził prezes honorowy Aleksander Giertler przy wsparciu wiceprezes Lucyny Sieji.
Srebrne Jabłka Sądeckie zostały przyznane: dr. Dariuszowi Woźniakowi – rektorowi Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, prof. dr. hab. Tadeuszowi Kudłaczowi, dyrektorowi Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i Barbarze Fiedor z Sanatorium Uzdrowiskowego „Limba” z Piwnicznej-Zdroju.

– Z radością dekoruję Państwa Srebrnym Jabłkiem Sądeckim w podziękowaniu za osobiste zaangażowanie w działania na rzecz turystyki oraz za wkład w budowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny i profesjonalną obsługę klientów w zakresie lecznictwa sanatoryjno-rehabilitacyjnego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Nasz region jest wyjątkowo piękny i bogaty kulturowo. Dzięki Państwa pracy i przekazywaniu wiedzy młodym ludziom jest świetnie promowany w Polsce i za granicą. Przyjeżdża do nas wiele tysięcy turystów zarówno w zimie, jak i w okresie wiosenno-letnim. Jako władze samorządowe, wspieramy wszelkie działania mające wpływ na rozwój Sądecczyzny.

Podsumowując ubiegły rok, prezes Aleksander Giertler podkreślił, że znacznie wzrósł ruch turystyczny w naszym regionie i całej Polsce, co dobrze wróży branży turystycznej.
W spotkaniu wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, posłowie – Urszula Nowogórska, Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk i wiceprzewodniczący Artur Czernecki, Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Tomasz Baliczek – dyrektor Biura Promocji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, członkowie NIT i sympatycy turystyki.

(olsz)
Fot. Maria Olszowska