Przejdź do treści


Sądecczyzna: Akacja „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Kręci mnie bezpieczeństwo

Jak co roku, 1 czerwca kryniccy policjanci spotkali się z dziećmi, by opowiedzieć im czym zajmują się w służbie oraz uczulić na kwestie związane z bezpieczeństwem. Przy okazji festynów prezentowali sprzęt służbowy i umundurowanie, a na pamiątkę spotkania przekazali dyplomy.
W ramach organizowanych z okazji dnia dziecka festynów, funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2, boisko sportowe przy ulicy Reymonta oraz Jaworzynę Krynicką, gdzie wśród uczestników promowali zasady bezpiecznego zachowania.
Policjanci tłumaczyli dzieciom i opiekunom jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły oraz powrotna do domu. Przypomnieli o konieczności noszenia odblasków w czasie złej widoczności na drodze i przechodzeniu przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych. Uczulili najmłodszych na nieznane im osoby i uświadomili jakie zagrożenia niesie kontakt z nimi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały również zasad funkcjonowania bezpłatnych numerów alarmowych oraz działania sygnalizacji świetlnych. W trakcie pogadanki, policjanci przedstawili także „Kodeks drogowy rowerzysty”, omawiając bezpieczne i zgodne z zasadami ruchu drogowego poruszanie się na jednośladzie.
Uczestnicy festynów chętnie brali udział w organizowanych przez policjantów konkursach oraz odbijali linie papilarne dłoni na dyplomie, który zabierali ze sobą na pamiątkę niecodziennego spotkania.
Kryniccy policjanci opowiadając o swojej służbie, uświadamiali dzieciom w jakich sprawach można zwrócić się do nich o pomoc. Na policyjnym motocyklu i za kierownicą radiowozu, każde dziecko mogło poczuć się jak stróż prawa.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu