Przejdź do treści


Sądeccy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Sądeccy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich – fot. KM Policji w Nowym Sączu

Sądeccy policjanci zatrzymali 28-latka za uprawę konopi indyjskich, funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 3 tyś. działek dealerskich marihuany.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga Rzecznik prasowy sądeckiej Policji – 15 września 2016 r. na terenie gminy Gródek nad Dunajcem policjanci z Referatu Narkotykowego Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na podstawie własnych ustaleń, zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego. Mężczyzna w jednym z domów na terenie powiatu nowosądeckiego prowadził uprawę konopi indyjskich. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli 6 krzewów tego ziela w początkowej fazie wzrostu. Po uzyskaniu odpowiedniej wysokości, z tych roślin można pozyskać około 1,5 kg. marihuany tj. około 3000 działek dilerskich tego narkotyku. Prawdopodobnie 28-latek zajmował się tym procederem od jakiegoś czasu, ponieważ policjanci w domu, dodatkowo zabezpieczyli około 70 gram suszu gotowego do sporządzenia około 140 działek marihuany o czarnorynkowej wartości około 2,5 tyś. zł.

Pomieszczenie w którym odnalezione były rośliny było dobrze przystosowane do uprawy. Miejsce, gdzie znajdowała się hodowla, było odizolowane folią aluminiową oraz wyposażone w specjalne lampy. Stróże prawa znaleźli też nawozy do pielęgnacji roślin, ziemię i doniczki.
Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi w Komedzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 16 września usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich i posiadania znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności (art. 63 ust. 1 oraz 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani).

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu