Przejdź do treści

Sądeccy Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

fot. materiały własne

Do zdarzenia doszło 26 lipca br. około godz. 23:30 na ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Do 42-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który siedział na przystanku autobusowym podeszło dwóch mężczyzn. Jeden chwycił go od tyłu za szyję i przyduszał, a drugi w tym czasie ukradł mu plecak, telefon komórkowy oraz portfel. Po dokonanym rozboju sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Natychmiast po zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci, którzy podjęli szereg działań. Funkcjonariusze sprawdzili okoliczny teren, zabezpieczyli ślady jak również przesłuchali osoby, które mogły posiadać wiedzę na temat napadu. Na miejscu zdarzenia pracowała również grupa dochodzeniowo – śledcza.

Działania sądeckich Policjantów przyniosły oczekiwany skutek. W oparciu o materiały operacyjne policjanci ustalili sprawców rozboju – Do ich zatrzymania doszło 29 lipca br. na terenie Nowego Sącza, sprawcami okazali się dwaj sądeczanie w wieku 41 i 28 lat.

Mężczyźni jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnej celi i usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, za który grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

31 lipca br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Niebawem do Sądu trafi również akt oskarżenia w tej sprawie.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu