Przejdź do treści


Sądeccy policjanci zatrzymali poszukiwanego złodzieja recydywistę

Zdjęcie ilustracyjne - fot. Sądecka Policja

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który 8 marca na terenie Nowego Sącza włamał się do samochodu kradnąc laptop, okulary korekcyjne oraz dokumenty. Jak się okazało był to 35-letni recydywista poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Do włamania doszło w poniedziałek 8 marca w godzinach porannych. Sprawca wybił szybę w samochodzie marki Daewoo, a następnie z jego wnętrza ukradł wartościowe przedmioty. Po otrzymanym zgłoszenia na miejsce sądeccy policjanci podjęli działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

– Jeszcze tego samego dnia, na podstawie własnych ustaleń policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wytypowali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do samochodu. W wyniku podjętych działań, przed godziną 13 podczas patrolowania ulic miasta, sądeccy wywiadowcy zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 35-latek od stycznia 2021 roku jest również poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności w zakładzie karnym. – Informuje podkom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy sądeckiej Policji.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, za co grozi mu kara do 15 lat więzienia. 35-latek zgodnie z decyzją sądu trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 5 miesięcy.