Przejdź do treści


Sądeccy policjanci zatrzymali podpalacza

fot. materiały własne

Sądeccy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Nowego Sącza podejrzewanego o podpalenie sklepu na osiedlu Gorzków w Nowym Sączu.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga, Rzecznik prasowy Sądeckiej Policji – 11 sierpnia br. około godz. 16:10 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał informację, że na osiedlu Gorzków w Nowym Sączu pali się niezamieszkały budynek. We wskazany rejon wysłał funkcjonariuszy, którzy na miejscu zastali palący się sklep spożywczy. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzili czy nikomu nic nie zagraża i czy w budynku nie ma osób postronnych. Rozpytali świadków zdarzenia i ustalili, że pożar prawdopodobnie został wzniecony umyślnie. Z uwagi na to, że płomień się rozprzestrzeniał zostały wyłączone z ruchu kołowego i pieszego pobliskie ulice. Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej została podjęta akcja gaśnicza. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Natychmiastowe działania funkcjonariuszy zaowocowały zatrzymaniem 31-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Mężczyzna ukrywał się w swoim domu w szafie. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 31-latek prawdopodobnie umyślnie oblał elewacje budynku nieznaną substancją i zaprószył ogień. Gdy zobaczył płomienie uciekł. Na miejscu pożaru policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Wszystkie wykonane czynności pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ sklep spożywczy wraz z wyposażeniem.

31-letni Sądeczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Za czyn którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu