Przejdź do treści


Sądeccy policjanci zatrzymali 27-latka, który sprzedawał podróbki markowej odzieży

Bok oznakowanego radiowozu z napisem POLICJA - fot. KMP Nowy Sącz

Do 2 lat więzienia grozi 27-letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza, który na jednej z sądeckich giełd handlował podrobioną odzieżą znanych światowych marek. Policjanci zabezpieczyli blisko 230 sztuk odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi o wartości ponad 40 tysięcy złotych.

Na początku sierpnia bieżącego roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przeprowadzili kontrolę na jednym z miejscowych targowisk, gdzie 27-letni mężczyzna prowadził swoją działalność handlową. Podczas dokładnego przeglądu oferowanego towaru, policjanci nabrali wątpliwości co do oryginalności oferowanej do sprzedaży odzieży sportowej. Prowadzone działania przyniosły wymierne efekty, a podczas ich realizacji zabezpieczono łącznie 229 sztuk spodenek i koszulek, na których widniały podrabiane znaki towarowe. Wstępna wycena strat, jakie mogłyby wyniknąć dla właścicieli prawdziwych marek, oszacowana została na sumę przekraczającą 40 tysięcy złotych.

27-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu towarów opatrzonych podrobionymi, prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przestępstwo to zagrożone jest grzywną, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.