Przejdź do treści


Sądeccy policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Zabezpieczone elementy broni palnej

Sądeccy policjanci zatrzymali 29-latka, który w samochodzie przewoził ponad 100 gramów marihuany. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli nielegalną broń i amunicję.

Z ustaleń policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wynikało, że 29-letni mieszkaniec Sądecczyzny może przewozić w swoim samochodzie narkotyki. W związku z tym w miniony piątek, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej, kiedy późnym wieczorem przejeżdżał przez Zabrzeż. Podczas sprawdzania samochodu policjanci znaleźli ponad 100 gramów marihuany. 29-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany. Podczas przeszukania domu mężczyzny, policjanci natrafili również na nielegalną broń i amunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 8 sztuk elementów broni palnej oraz 629 sztuk amunicji różnego kalibru.

29-letni mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. To jednak nie koniec kłopotów, jakie mogą go czekać gdyż na dalszym etapie sprawy może usłyszeć także zarzuty posiadania nielegalnej amunicji i broni zabezpieczonej w miejscu jego zamieszkania.