Przejdź do treści


Sądeccy policjanci wyruszyli do Krakowa dbać o bezpieczeństwo pielgrzymów podczas ŚDM

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Policjanci z całego garnizonu małopolskiego jak również z innych część Polski zaangażowani są w zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży. 28 lipca z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wyruszyło do Krakowa 110 policjantów. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom spotkania z papieżem.

26 lipca w Krakowie rozpoczęły się uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które zgromadziły na tym terenie tysiące pielgrzymów z całego świata. Tak spektakularne wydarzenie wiąże się koniecznością podjęcia działań wielu podmiotów m.in. policji w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

Sądeccy mundurowi już od 20 lipca czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów przebywających na terenie Sądecczyzny w ramach tygodnia misyjnego. W tym czasie dbali o ład i porządek publiczny podczas różnego rodzaju uroczystości oraz imprez kulturalnych.

Ponadto funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu udzielą wsparcia i będą służyć pomocą swoim kolegom z Krakowa podczas uroczystości centralnych ŚDM.

28 lipca z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wyjechało 110 policjantów m.in. służb prewencyjnych, kryminalnych i logistycznych. Mundurowi z Sądecczyzny dołożą wszelkich starań aby pielgrzymi oraz uczestnicy uroczystości w tej ważnej dla wszystkich chwili, mogli czuć się bezpiecznie.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu