Przejdź do treści


Sądeccy policjanci w zaledwie w kilkanaście minut ustalili i zatrzymali sprawców usiłowania rozboju

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Nowy Sącz: Efektem natychmiastowej reakcji sądeckich policjantów jest zatrzymanie, tuż po usiłowaniu rozboju dwóch sprawców tego niechlubnego czynu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za to przestępstwo grozi im nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

14 października około godz. 12:20 sądeccy policjanci zostali poinformowani o usiłowaniu rozboju, który miał miejsce w rejonie ruin zamku na ul. Kazimierza w Nowym Sączu. Z relacji dwóch pokrzywdzonych 17 i 18 letnich Sądeczan wynikało, że kilkanaście minut wcześniej podeszło do nich trzech mężczyzn i grożąc przedmiotem przypominającym nóż zażądało wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Pokrzywdzeni nie zastanawiając się ani sekundy zaczęli uciekać wzywając głośno pomocy. Gdy tylko znaleźli się w bezpiecznym miejscu poprosili osobę postronną aby powiadomiła Policję. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci przystąpili do działania: ustalili rysopis sprawców, szczegółowy przebieg zdarzenia i rozpoczęli przeszukiwanie terenu. Dzięki intensywnym działaniom, w zaledwie kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali dwóch sprawców. Pierwszy 35-letni mieszkaniec gminy Grybów został zauważony w rejonie nadbrzeży rzeki Dunajec. Był tak zdesperowany, że pomimo niskiej temperatury, uciekając przed policjantami wskoczył do rzeki. Ponadto w trakcie przeszukania zatrzymanego policjanci ujawnili przy nim dwa noże oraz biały proszek. Po przebadaniu narkotesterem zabezpieczonej substancji okazało się, że jest to amfetamina. Drugi ze sprawców w wyniku działań operacyjnych został także szybko namierzony i zatrzymany w rejonie dworca PKP. Okazał się nim 30-letni Sądeczanin. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 16 października br. zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dotykowo 35- letni mieszkaniec gminy Grybów odpowie za posiadanie narkotyków.

17 października br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Obecnie trwają czynności mające na celu zatrzymanie trzeciego ze sprawców.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu