Przejdź do treści


Sądeccy policjanci ustalili sprawcę przestępstwa sprzed blisko 4 lat

Fotografia ilustracyjna KMP w Nowym Sączu

Dzięki konsekwencji w działaniu i wsparciu najnowszymi zdobyczami techniki, sądeccy policjanci rozwikłali sprawę kradzieży z włamaniem, do której doszło pod koniec 2015 roku. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz aktualne możliwości w dziedzinie genetyki, doprowadziły do skierowania aktu oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie.

Do przestępstwa doszło w nocy z 29/30 grudnia 2015 roku na terenie Nowego Sącza. Nieznany wówczas sprawca włamał się do salonu fryzjerskiego uszkadzając szybę w lokalu, a następnie skradł m.in. sprzęt i kosmetyki, powodując łączne straty w wysokości 1625 złotych.

Mimo licznych czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy sprawca pozostawał nieuchwytny. Do czasu. Chociaż została wydana decyzja o umorzeniu postępowania, sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu sądeckich policjantów, którzy w dalszym ciągu prowadzili czynności wykrywcze. Zabezpieczone przez nich ślady pozwoliły na wyodrębnienie profilu DNA sprawcy i przeprowadzenie dalszych badań genetycznych, których wyniki doprowadziły policjantów do ustalenia osoby, która popełniła to przestępstwo.

W rezultacie praca sądeckich policjantów przyniosła zamierzone efekty, a 42-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia sądeczaninowi grozi do 10 lat więzienia. Teraz sprawę będzie rozpatrywał sąd.

źródło: KMP Nowy Sącz