Przejdź do treści


Sądeccy policjanci rozliczyli seryjną złodziejkę sklepową

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

21 lipca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu rozliczyli z działalności przestępczej 36-letnia Sądeczankę. Kobieta na przełomie dwóch miesięcy dopuściła się 4 kradzieży w sklepach na terenie Nowego Sącza. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 2,5 tyś. zł.

36-latka na terenie Nowego Sącza na przełomie maja i czerwca 2016 roku w krótkich odstępach czasu, wykorzystując tę samą sposobność dokonywała kradzieży gier do konsoli. Podczas swojej przestępczej działalności z czterech sklepów w Nowym Sączu skradła 10 sztuk gier do konsoli o łącznej wartości około 2,5 tyś. zł.

21 lipca br. usłyszała 4 zarzuty dokonania kradzieży. Obecnie trwają czynności mające na celu odzyskanie skradzionych przedmiotów.

36-latka została zatrzymana 21 lipca br. na gorącym uczynku kradzieży w jednym z marketów w Nowym Sączu. Dodatkowo nie chciała oddać skradzionych przedmiotów i użyła przemocy wobec pracownicy sklepu. 22 lipca br. usłyszała zarzut z art. 281 kk (kradzież rozbójnicza). Jeszcze tego samego dnia na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 36-latki środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. (o zatrzymaniu 36-latki informowaliśmy w artykule: „Przyłapani na gorącym uczynku- odpowiedzą za kradzież rozbójniczą i sklepową”).

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu