Sądeccy policjanci przypomnieli miłośnikom białego szaleństwa, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich

Opublikowano 11 lutego 2020 przez
Sądeccy policjanci przypomnieli miłośnikom białego szaleństwa, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich
Kręci mnie bepzieczeństwo – fot. KMP Nowy Sącz

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, 9 lutego 2020 roku stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla sądeccy policjanci uczestniczyli w akcji poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych narciarzy i snowboardzistów.

Spotkanie z policjantami było dobrą okazją, by uczestnicy zimowego wypoczynku spędzający aktywnie czas na nartach mogli poznać zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich. Promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej to główne cele kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, którą swoim patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach tej akcji policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wspólnie z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju przypominali miłośnikom białego szaleństwa podstawowe zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich, wręczając m.in. ulotki informacyjne z dekalogiem FIS. Podczas rozmowy z policjantami, w szczególności młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak należy zachowywać się podczas jazdy, by była ona bezpieczna i sprawiała jak najwięcej przyjemności, przy jednoczesnym poszanowaniu innych narciarzy korzystających ze stoku.

Funkcjonariusze zorganizowali również konkursy z nagrodami dla najmłodszych, które dotyczyły właściwego zachowania się na stoku. Dodatkowo zachęcali dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Stok nie jest dla Bałwanów”, gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS (więcej informacji o konkursie tutaj).

 

/źródło: KMP Nowy Sącz