Sądeccy policjanci przejęli nielegalny tytoń

Opublikowano 25 maja 2020 przez
Sądeccy policjanci przejęli nielegalny tytoń
Tytoń – zdjęcie ilustracyjne

Sądeccy policjanci przejęli 13 kg nielegalnego tytoniu. Kobieta i mężczyzna, którzy handlowali tytoniem bez polskich znaków akcyzy usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadząc działania operacyjne ustalili dwójkę sądeczan podejrzewanych o nielegalne posiadanie tytoniu. Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi i przeszukali ich mieszkania, okazało się, że była tam krajanka tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej o łącznej wadze 13 kg.

Policjanci ustalili także, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna w ciągu ostatnich kilku miesięcy nabyli w sumie 32 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy, a następnie sprzedawali ją wśród swoich klientów. Tym nielegalnym procederem handlarze narazili Skarb Państwa na straty sięgające blisko 34 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli od policjantów zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego), za co grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

/źródło: KMP Nowy Sącz