Przejdź do treści


Sądeccy policjanci podsumowali sierpniowy długi weekend

Policjant ruchu drogowego w kamizelce odblaskowej z napisem Policja

Podczas minionego długiego weekendu na Sądecczyźnie policjanci odnotowali dwa wypadki i dwadzieścia siedem kolizji drogowych, w których dwie osoby zostały ranne.

Funkcjonariusze w ramach działań „Sierpniowy długi weekend”, kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto sprawdzali, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W dniach od 12 do 15 sierpnia na terenie miasta i powiatu doszło łącznie do 29 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadków i 27 kolizji drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Do wypadków drogowych doszło w niedzielę 14 sierpnia po godz. 15. Pierwszy z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen i BMW miał miejsce w Cieniawie. W wyniku tego zdarzenia pasażer volkswagena, półroczny chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Do drugiego wypadku doszło w Chełmcu na ul. Marcinkowickiej, tam zderzyły się dwa pojazdy, samochód osobowy marki Ford oraz motocykl marki Suzuki. W tym wypadku ranny został motocyklista. Dokładne okoliczności i przyczyny tych zdarzeń są obecnie ustalane w postępowaniach, które prowadzą policjanci.

Dla porównania, rok wcześniej podczas sierpniowego długiego policjanci odnotowali 2 wypadki i 22 kolizje drogowe, w których 8 osób zostało rannych. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 9). Pomimo wielokrotnych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu niektórzy kierowcy nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Niestety takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale również innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często także swoich najbliższych.

/źródło: KMP Nowy Sącz