Sądeccy policjanci podsumowali sierpniowy długi weekend

Opublikowano 16 sierpnia 2022 przez
Sądeccy policjanci podsumowali sierpniowy długi weekend
fot. KMP Nowy Sącz

Podczas minionego długiego weekendu na Sądecczyźnie policjanci odnotowali dwa wypadki i dwadzieścia siedem kolizji drogowych, w których dwie osoby zostały ranne.

Funkcjonariusze w ramach działań „Sierpniowy długi weekend”, kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto sprawdzali, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W dniach od 12 do 15 sierpnia na terenie miasta i powiatu doszło łącznie do 29 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadków i 27 kolizji drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Do wypadków drogowych doszło w niedzielę 14 sierpnia po godz. 15. Pierwszy z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen i BMW miał miejsce w Cieniawie. W wyniku tego zdarzenia pasażer volkswagena, półroczny chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Do drugiego wypadku doszło w Chełmcu na ul. Marcinkowickiej, tam zderzyły się dwa pojazdy, samochód osobowy marki Ford oraz motocykl marki Suzuki. W tym wypadku ranny został motocyklista. Dokładne okoliczności i przyczyny tych zdarzeń są obecnie ustalane w postępowaniach, które prowadzą policjanci.

Dla porównania, rok wcześniej podczas sierpniowego długiego policjanci odnotowali 2 wypadki i 22 kolizje drogowe, w których 8 osób zostało rannych. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 9). Pomimo wielokrotnych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu niektórzy kierowcy nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Niestety takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale również innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często także swoich najbliższych.

/źródło: KMP Nowy Sącz