Przejdź do treści


Sądeccy policjanci odzyskali kolejny skradziony rower

Dzięki szybkiej reakcji i współpracy sądeckich policjantów dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za kradzież roweru.
Do kradzieży doszło kilkanaście dni temu około g. 17 na Placu Dąbrowskiego w Nowym Sączu. Wychodząc z jednego ze sklepów, 19-latek i jego znajomy, ukradli pozostawiony przed budynkiem rower, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia.
Patrol Policji po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczął poszukiwania sprawców, ustalając wizerunek jednego z nich. Funkcjonariusze sprawdzili rejon centrum miasta, a następnie udali się do galerii handlowej przy ulicy Lwowskiej. Tam przebywał jeden ze złodziei. Policjanci zatrzymując 19-latka ujawnili przy nim dwa noże o długości 20 i 30 cm.
Jak się okazało, skradziony rower był w posiadaniu drugiego ze sprawców. Skruszony 22-latek, mając wiedzę, że jego wspólnik jest już w rękach Policji, około g. 19 przyprowadził jednoślad do budynku komendy. Młody mężczyzna został zatrzymany, a rower zabezpieczony.
Obaj mężczyźni przyznali się, że w porozumieniu ukradli rower o wartości 700 złotych. Za ten czyn usłyszeli zarzut kradzieży z art. 278 kk., za co grozi kara do 5 lat więzienia.