Przejdź do treści


Sądeccy policjanci i strażacy zapewnili bezpieczeństwo podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju

Policja Krynica-Zdrój - fot. KMP Nowy Sącz

Kilkuset policjantów, strażaków i funkcjonariuszy straży granicznej z Nowego Sącza i Tarnowa zapewniało bezpieczeństwo podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
Jak co roku w Krynicy-Zdroju spotkali się prezydencji i szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści, samorządowcy, prezesi firm, eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele świata kultury i mediów, łącznie ponad 4 tys. gości z Europy, Azji, USA. Nad bezpieczeństwem uczestników Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju czuwali sądeccy policjanci wspierani przez funkcjonariusze z OPP w Krakowie, SPAP w Krakowie, policjanci Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego, odwody dowódcy operacji z Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji KMP Tarnów i KPP Brzesko oraz WRD KWP w Krakowie i WRD KMP/KPP z terenu województw. W działaniach uczestniczyły także inne służby mundurowe: sądeccy i tarnowscy strażnicy graniczni oraz krynicka straż miejska. W trosce o bezpieczeństwo służby pełniły wspólne patrole, i to nie tylko na terenie uzdrowiska, ale również w Nowym Sączu, z uwagi na równolegle odbywające się XIII Ekonomiczne Forum Młodych Liderów.
Każdego dnia nad bezpieczeństwem uczestników forum czuwało około 250 policjantów m.in. przy wykorzystaniu psów służbowych. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny oraz zajmowali się pirotechnicznym sprawdzeniem miejsc pobytu osób ochranianych. Znaczne siły policji zostały także skierowane do zabezpieczenia tras przejazdu kolumn specjalnych oraz zapewnienia płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do uzdrowiska.
Zabezpieczenie przeciwpożarowe zapewnili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.


fot. KMPSP/KMP Nowy Sącz