Przejdź do treści


Są pieniądze na remont dróg zniszczonych w Kamienicy i Mszanie Dolnej

Powódź - fot. UMWM

Intensywne opady deszczu spowodowały spore straty w Małopolsce, zwłaszcza w gminach Kamienica i Mszana Dolna. Fala powodziowa nie tylko odcięła tam od świata kilkadziesiąt domów, ale też zniszczyła drogę wojewódzką nr 968, która jest praktycznie nieprzejezdna. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie otrzymał właśnie dodatkowe środki w wysokości 3,9 mln zł na jak najszybsze podjęcie prac umożliwiających przejazd samochodów osobowych oraz pojazdów ważących do 15 ton.
Gwałtowne opady deszczu trwały przez kilkanaście dni, jednak ich kulminacja nastąpiła 18 lipca – wzburzony potok Kamienica zalał domy i pola uprawne, a w kilku miejscach zniszczył drogę wojewódzką nr 968. Do dziś jest ona praktycznie nieprzejezdna, a wielu mieszkańców Lubomierza, Szczawy i Kamienicy wciąż jest odciętych od świata. Dlatego zarząd województwa zdecydował o przekazaniu w trybie pilnym kwoty 3,9 mln zł, dzięki czemu prace zostaną podjęte jak najszybciej – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa i dodaje, że przekazane przez samorząd województwa środki pozwolą na wykonanie tymczasowych przejazdów technicznych wraz z częściowym zabezpieczeniem rozmytych skarp drogi wojewódzkiej.


Pełna ocena wszystkich uszkodzeń powstałych na DW 968 będzie mogła zostać przeprowadzona dopiero po obniżeniu się poziomu wód.

/UMWM