Przejdź do treści


Rusza akcja sądeckiej Policji – Bezpieczne Wakacje 2016

fot. materiały własne

W najbliższy piątek (24 czerwca) rozpoczynają się wakacje, rusza także akcja sądeckiej policji „Bezpieczne wakacje 2016”, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających na obszarze miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

W trakcie wakacji zwiększa się liczba zdarzeń drogowych, utonięć, wypadków w gospodarstwach rolnych i innych z nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem dzieci, których przyczyną jest nie tylko lekkomyślność, brawura ale i także często niewystarczająca opieka ze strony dorosłych. W związku z tym, sądeccy policjanci będą prowadzić działania kontrolne, zapobiegawcze i edukacyjne podczas całych wakacji.

W trakcie wakacji na drogach Sądecczyzny należy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych, sprawdzane będą przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci, zarówno w samochodach osobowych jak i w autokarach.

Kontrolę autokaru można zgłosić pod numerem telefonu: (18) 442 42 61 oraz (18) 442 42 58. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu będą sprawdzali stan techniczny autokarów oraz trzeźwość kierowców – Zgłoszenia powinny być przekazywane co najmniej 48 godzin przed planowanym wyjazdem. Punkt kontrolny to zatoka autobusowa przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu (po przeciwnej stronie sklepu Biedronka), tam należy podjechać autokarem na ustalony z policjantami dzień i godzinę.

Ponadto w dniach 6 lipca, 10 i 17 sierpnia w sądeckiej komendzie policji odbędą się „Dni Otwarte” dla dzieci, w trakcie których najmłodsi goście, będą mogli zobaczyć jak pracują sądeccy policjanci. W trakcie planowanych spotkań policjanci będą mówili także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, przebywania nad wodą czy zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Akcja „Bezpieczne wakacje 2016”, będzie prowadzona przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu przez całe wakacje tj. od 24 czerwca do 31 sierpnia.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu