Przejdź do treści


Rozmowy na temat szybkiego rozpoczęcia budowy Stadionu Sandecji

Wczoraj w ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące rozpoczęcia budowy Stadionu Sandecji, w którym uczestniczyli zastępca prezydenta Nowego Sącza Artur Bochenek, przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Sandecji, projektanci nowego stadionu oraz pracownicy Urzędu Miasta.

– Było to już drugie robocze spotkanie, podczas którego analizowaliśmy postęp prac projektowych i pierwsze wnioski zostały już wyciągnięte – mówi zastępca prezydenta Artur Bochenek. – Do rozmów zaprosiliśmy Stowarzyszenie Kibiców Sandecji i poprosiliśmy ich o opinię na temat sposobu budowania stadionu – chodzi o to, czy budować go etapowo. Ustaliliśmy już, że będziemy budować stadion na 8200. miejsc. Rozmawiamy też o najlepszym ulokowaniu parkingów przy stadionie. Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia i zakończy się ono protokołem i wspólnymi konkluzjami.
Podczas briefingu prasowego, Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, poinformuje mieszkańców miasta o ustaleniach dotyczących działań podjętych w celu jak najszybszego rozpoczęcia budowy stadionu.
Projekt nowego stadionu Sandecji przygotowuje Pracownia ATS 999. Koszt projektu to około 650 tysięcy złotych.


/foto. UMNS