Przejdź do treści


Razem z byłym senatorem Stanisławem K. CBA zatrzymało radną PiS sejmiku województwa

Zdjęcie ilustracyjne - fot. cba.gov.pl

Wczoraj rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława K. oraz jego syna, a także dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Martę M. w sprawie wielomilionowych łapówek.

Zatrzymana Marta M. to radna PiS sejmiku Województwa Małopolskiego. W ostatnich wyborach parlamentarnych została wystawiona przez Prawo i Sprawiedliwość jako kandydatka do senatu w okręgu nowosądeckim. Jednak tuż przed wyborami PiS wycofał jej kandydaturę.

Po przewiezieniu do Prokuratury Regionalnej w Katowicach zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne. – Były senator i jego syn usłyszeli zarzuty związane między innymi z przyjęciem wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszała zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stóżach

Oświadczenie klubu radnych
We wtorek po południu sekretarz Klubu PiS w Sejmiku Województwa Małopolskiego Michał Sumera rozesłał komunikat: “Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Małopolskiego uprzejmie informuje, że – w związku z opublikowaną informacją przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA – Pani radna wojewódzka została zawieszona w prawach członka Partii. Do czasu wyjaśnienia sprawy klub radnych powstrzyma się od komentarzy w tej sprawie.”