Przejdź do treści


Radny Maciej Rogóż zawieszony w prawach członka klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz

Nowosądecki Ratusz – fot. Maciej Berowski

Na zwołanej w  piątek konferencji prasowej radny Maciej Rogóż odniósł się do zawieszenia go w prawach członka klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz przez władzę klubu.

Sposób i powód zawieszenia jest po prostu kuriozalny. Otrzymałem tylko i wyłącznie SMS-a od przewodniczącego klubu Michała Kądziołki z informacją, że zostałem zawieszony w prawach członka klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz. Próbowałem się skontaktować z panem przewodniczącym, wystosowałem również szereg pytań, dlaczego zostałem zawieszony i na jakiej podstawie? – podkreślił Maciej Rogóż.

Radny, który nadal czuje się członkiem klubu, bo jak twierdzi nie złamał żadnego regulaminu, za całą sytuację obwinia polityków, którzy próbują wpływać na decyzję radnych. – Problem polega na tym, że garstka osób oraz polityków próbuje narzucać swoje zdanie radnym. Liczę na to, że te osoby po prostu odpuszczą – oświadczył radny.

Nadzieje radnego Macieja Rgóża  mogą okazać się jednak naiwne, gdyż lokalny pełnomocnik struktur partyjnych Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął już procedurę pozbawienia go członkostwa w partii.