Przejdź do treści


Przełom w sprawie śmiertelnego wypadku z Krużlowej Niżnej. Prokuratura wie już kto prowadził pojazd

Wypadek w Krużlowej Niżnej - fot KMP

Do wypadku w którym zginęła 18-letnia Angelika doszło 25 czerwca 2018 roku po godzinie 5 rano, w miejscowości Krużlowa Niżna (gmina Grybów).

Samochód osobowy marki Audi, którym podróżowały trzy osoby wypadł z drogi i dachował. Niestety życia Angeliki nie udało się uratować. Obaj mężczyźni trafili z obrażeniami do szpitala, obaj też byli pod wpływem alkoholu. Z uwagi na to, że pojazdem podróżowali jednojajowi bliźniacy z identycznym profilem DNA śledczy badający okoliczności wypadku przez długi czas nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, który z braci prowadził pojazd.

Przełom w sprawie nastąpił po dodatkowym zbadaniu mikrośladów, które udało się zabezpieczyć we wnętrzu rozbitego pojazdu i na ubraniach uczestników wypadku. W piątek 10 grudnia jeden z braci bliźniaków został zatrzymany przez grybowskich policjantów. 23-letni dziś mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd Rejonowy w Gorlicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.