Przejdź do treści


Przekazano teren pod budowę największego w Polsce toru modelarskiego

fot: UM Nowego Sącza

Największy w Polsce tor modelarski ma powstać w dzielnicy Zawada na terenie kompleksu sportowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 18 maja terem pod inwestycję został przekazany wykonawcy. Inicjatorami inwestycji są prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz wiceprezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego „Felga” Piotr Jeż.

– W tym tygodniu rozpoczniemy prace – mówi przedstawiciel firmy ZBD Nowy Sącz Wiesław Król. – Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, choćby pogoda, która obecnie jest bardzo różna, to za miesiąc pierwsze modele pojadą po tym torze.

– Rozpoczynamy realizację kolejnej, ważnej inwestycji, z której będą korzystali Sądeczanie i mieszkańcy innych miast Polski, a nawet Europy. Jestem przekonany, że powstający w Nowym Sączu największy w Polsce tor modelarski będzie miejscem rozwijania sportowych pasji, ponieważ jest odpowiedzią na potrzeby sądeckich amatorów tego sportu, którego popularność pozwoli na rozgrywanie w naszym mieście zawodów modelarskich na skalę krajową i międzynarodową. Z ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Nowego Sącza, dzięki czemu stanie się także miejscem wspólnego spędzania czasu, a w przypadku szkół będzie to teren organizacji zawodów sportowych – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

– Do tej pory modelarze spotykali się na „miasteczku rowerowym”, gdzie odbywały się wielkie zawody, na przystosowanym do tego typu imprez torze – podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Nowy Sącz Paweł Badura. – Już niedługo będziemy mieli w mieście profesjonalny obiekt i do tego największy w Polsce. Warto przypomnieć, że pomysł budowy tego toru to inicjatywa Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka oraz wiceprezesa Sądeckiego Klubu Modelarskiego “Felga” Piotra Jeża. Obiekt zostanie wybudowany na terenie kompleksu sportowego MOSiR w dzielnicy Zawada i będzie spełniał wszystkie wymogi techniczne Europejskiego Stowarzyszenia Modeli Samochodów Sterowanych Radiowo (EFRA). Nowy tor obok największego w Europie pumptracka stanie się miejscem rozgrywania największych zawodów nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a sama inwestycja wzbogaci katalog atrakcji dostępnych na terenie miasta Nowego Sącza. Będzie to nie tylko miejsce spędzania wolnego czasu dla modelarzy, ale również przestrzeń rekreacyjna dla sądeckich rodzin.

źródło: UM Nowego Sącza