Przejdź do treści


Przebudowa ul. Piotra Skargi zakończona

ul. Piotra Skargi w Nowym Sączu

W Nowym Sączu zakończono przebudowę ul. Piotra Skargi, przynosząc zmiany, które poprawią komfort zarówno kierowców, jak i pieszych. Modernizacja objęła wymianę nawierzchni – kostkę brukową zastąpił asfalt, co wpłynie na płynność ruchu oraz zmniejszenie hałasu generowanego przez pojazdy.

Istotnym elementem inwestycji była zmiana organizacji ruchu i rozmieszczenia miejsc postojowych. Przeniesienie parkingu na prawą stronę jezdni pozwoliło zwiększyć liczbę miejsc z 30 do 42, co stanowi ważne udogodnienie w tej części miasta. Nowa infrastruktura ma również poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Przedstawiciele władz miejskich podkreślają, że to jeden z wielu projektów w ramach szeroko zakrojonego programu modernizacji dróg w Nowym Sączu. – Mam nadzieję, że kolejne remonty ulic zostaną ukończone do końca roku – zaznaczył Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Drogowa ofensywa inwestycyjna trwa, a miasto konsekwentnie realizuje plany mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

/źródło: UM NS