Przejdź do treści


Prowadził na zakazie sądowym mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu

fot. pixabay.com

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierujący, którego wczoraj zatrzymali sądeccy policjanci. Ponadto, mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga, Rzecznik Prasowy sądeckiej Policji – 9 sierpnia br. około godz. 17:10 w miejscowości Krasne Potockie policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli drogowej 38- letniego mieszkańca gminy Chełmiec, który kierował samochodem marki Ford. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że prowadził samochód mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W efekcie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili ponadto, że 38-letni mężczyzna wsiadł za kółko pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu do prowadzenia pojazdów mechanicznych, który kończy się dopiero w 2019 roku.

Przypominamy ze za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do trzech lat więzienia.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu