Przejdź do treści


Promile za kółkiem – policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących

Policja Nowy Sącz

Wczoraj sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu.

We wtorek 16 maja br., ok. godziny 9.00 przy ul. Piramowicza w Nowym Sączu, policjanci zatrzymali 21-latka, który kierował samochodem marki Opel mając nieco ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Tego samego dnia, ok. godz. 15.30 w Żeleźnikowej Małej, policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej zatrzymali mężczyznę, który kierował po drodze publicznej samochodem marki Seat, mając 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów od lat 3 wzwyż.