Przejdź do treści


Programie darmowych szczepień przeciw pneumokokom

Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych – źródło: www.nowysacz.pl

Województwo Małopolskie, Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Dyrekcja i Zespół Realizatora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie zapraszają dzieci z zamieszkałe na terenie Miasta Nowego Sącza do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2016 r.

Szczepienia w Nowym Sączu są realizowane przez Centrum Medyczne Batorego Sp. z o.o. w Nowym Sączu przy Al. Stefana Batorego 77. Zapisy dzieci do szczepienia przeciw pneumokokom przyjmowane będą w siedzibie Przychodni Centrum Medyczne Batorego – Poradnia Dziecięca Budynek C, bądź telefonicznie pod nr tel.: 18 442 00 06 w. 341 lub 18 442 00 06 wew. 2.

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:
Szczepieniami będą objęte dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Nowego Sącza w wieku od 24 miesiąca do 36 miesiąca życia.
W przypadku braku możliwości zaszczepienia dzieci w wieku od 24-36 miesiąca życia dopuszcza się najwcześniej w listopadzie 2016 r. możliwość przeznaczenia pozostałych wolnych dawek szczepionki na zaszczepienie dzieci, które ukończyły 12 miesiąc życia.
Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 09.12.2016 r.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 18 44 86 780.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, współfinansowany z budżetu Miasta Nowego Sącza. Patronat medialny TVP 3 Kraków.

źródło: www.nowysacz.pl