Przejdź do treści


Prezydent Handzel dementuje fałszywe informacje nt. przebiegu południowo-zachodniej obwodnicy miasta

  • Opublikowano:
  • Autor:
fot. UM NS

W trakcie wczorajszego briefingu prasowego prezydent Nowego Sącza odniósł się do fałszywych informacji na temat przebiegu południowo-zachodniej obwodnicy miasta, rozpowszechnianych przez jednego z sądeckich przedsiębiorców.

Pojawiają się ostatnio w przestrzeni publicznej próby manipulowania informacją, przekazywania nieprawdziwych informacji przez fundację “Pomyśl o Przyszłości”, która należy do dużego sądeckiego przedsiębiorcy. Mam takie wrażenie, że ten przedsiębiorca myśli o przyszłości, ale tylko swojej firmy. Wykorzystując do tego nawet presję wywieraną na pracownikach i innych przedsiębiorcach sądeckich. Dlatego chcemy przekazać rzetelne informacje mieszkańcom Nowego Sącza. – Mówił prezydent Ludomir Handzel.

Prezydent zaprezentował planowany przebieg obwodnicy wraz z mostem południowym (tzw. wariant C 3), który został zaakceptowany między innymi przez gminę Podegrodzie, Chełmiec, Powiatowy Zarząd Dróg, Miasto Nowy Sącz oraz Polskie Koleje Państwowe. Ludomir Handzel zaznaczył, że za proponowanym przebiegiem trasy podpisało się 1157 mieszkańców a na realizację tego zadania w budżecie Województwa Małopolskiego są zabezpieczone środki w wysokości 60 mln. zł.

Zdaniem prezydenta rozpowszechnianie fałszywych informacji i manipulowanie faktami na tym etapie realizacji inwestycji może doprowadzić do tego, że już przyznane na budowę środki przepadną (60 milionów złotych), a mieszkańcy miasta i całego regionu przez kolejne lata będą skazani na komunikacyjne problemy.

Prezydent Handzel zaprosił mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych budową mostu południowego na otwarte spotkanie, które odbędzie się w sali MOK w dniu 22 października o godz.17:00.

/źródło: UM NS