Przejdź do treści


Premiera spektaklu „Makbet” Williama Shakespeare’a w MOK

Premiera spektaklu „Makbet” Williama Shakespeare'a  w MOK

W sobotę 19 marca o godz.19:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się premiera spektaklu „Makbet” Williama Shakespeare’a w adaptacji i reżyserii Mateusza Trembaczowskiego, otwierająca obchody 100-lecia Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu.
Kolejny spektakl zaplanowano w niedzielę 20 marca o godz. 17.00. Bilety w cenie 35 zł (25 z Kartą Nowosądeczanina) do kupienia na stronie MOK: https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/makbet/

„Makbet” jest podróżą przez wnętrze chorego umysłu, opowieścią o szaleństwie, schodzeniu z własnej ścieżki, upadku ducha i podążaniu za destrukcyjnymi myślami.

Forma inscenizacji pomaga w konfrontacji z własnymi lękami, strachem i pozwala zburzyć zamek myśli, w którym często mimowolnie zamyka się człowiek we wnętrzu własnej głowy.

Wystąpią: Kacper Mroczkowski, Aneta Mruczek-Kuźma, Helena Sikorska, Klara Racoń, Aleksandra Pogwizd, Mateusz Marczuk, Paweł Kaczor, Ewelina Życzkowska, Rafał Życzkowski oraz Oliwier Śliwiński.

Rok 2022 jest Rokiem Stulecia Teatru Robotniczego. Zespół reżyserów i aktorów Teatru Robotniczego przygotowuje w tym roku liczne spektakle w różnych formach i gatunkach, którymi mamy nadzieję zaskoczyć i zachwycić wierną naszemu teatrowi publiczność.

/źródło: MOK