Przejdź do treści

Premier Mateusz Morawiecki: placówki oświatowe i szkóły wyższe zamknięte na dwa tygodnie

Konferencja prasowa w związku z rozprzestrzenianiem koronawirusa w Polsce - foto. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował w środę w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

O godz. 10.00, odbyła się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w której uczestniczył także, między innymi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oraz Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. W trakcie konferencji premier poinformował, że została podjęta decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od czwartku te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego.

– Ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci – poinformował premier.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę trzy kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce jest 25 osób.

Przeczytaj także: Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.