Przejdź do treści


Premier Beata Szydło odwiedziła Nowy Sącz podczas Forum Młodych Liderów

W drugim dniu XXVI Forum Ekonomicznego, podczas odbywającego się równolegle Forum Młodych Liderów, premier Beata Szydło przyjechała do Nowego Sącza aby spotkać się z przyszłymi liderami biznesu, nauki i polityki.

W sali im. Lucjana Lipińskiego sądeckiego “Sokoła”, pani premier wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat „start upów”, które są zalążkiem i przyszłością dla dynamicznie rozwijającej się Europy.

To, że dziś powracam do tematu sprzed roku dowodzi, jak bardzo ważne jest to abyście rozwijali swoje zainteresowania, wiedzę i talenty właśnie w „startup-ach”. Trzeba sobie dać szansę i zadać pytanie: czy chcemy, by w Polsce powstawały firmy polskie, w których są produkowane atrakcyjne produkty? Patriotyzm gospodarczy zaczął pojawiać się w formie ciekawostki. Wszyscy byliśmy zachłyśnięci nowymi technologiami, które tyle co się pokazały. I nagle zrobiła się taka pustka i to pojęcie patriotyzm gospodarczy został napełniany treścią. Zaczęliśmy się przyglądać państwom, które osiągnęły sukces. Nie ma możliwości, abyśmy się rozwijali w takim tempie jaki zakładamy bez silnej gospodarki – mówiła premier Beata Szydło.

Są dzisiaj ze mną młodzi liderzy z którymi współpracuję od lat. Znaleźli miejsce pracy w kancelarii prezesa rady ministrów i w licznych instytucjach oraz ministerstwach. Wy jesteście młodymi ludźmi, którzy mają pomysły. My jesteśmy politykami, którzy od dłuższego czasu działają w polityce musimy stwarzać warunki do realizacji waszych marzeń. Każdy ma swój plan na siebie, na swoje życie i jesteście przekonani, że te pomysły można zrealizować. Trzeba mieć plan i trzeba być skutecznym. Najważniejszy kryzys to kryzys wartości. Odejście od wartości fundamentalnych. Dzisiaj trzeba się zmierzyć z tym problemem, nie uciekać przed nimi. Wydaje mi się, że ten wiatr zmian wydaje się tu nieść. Takie miejsce jak Forum przynosi efekty, bo po raz kolejny odbywa się ta rozmowa. Zachęcam do odwagi i konsekwencji. Nie bójmy się zmian. Postęp bierze się ze zmian. Naprawdę warto się angażować. Można powiedzieć, że takim świetnym „startup-em” dla Unii Europejskiej jest właśnie to Forum Młodych Liderów, chociaż wiem że na widowni zasiadają także młodzi ludzie z innych części świata. Wszystkich Was bardzo serdecznie pozdrawiam – mówiła premier Beata Szydło.

W trakcie panelu pani premier odpowiadała również na pytania zadawane przez młodzież z Polski, Ukrainy i Albanii. W spotkaniu premier Beaty Szydło z młodzieżą uczestniczyli także: minister w KPRM – Elżbieta Witek, minister w KPRM – Paweł Szefernaker oraz wiceminister edukacji Marzenna Drab.

źródło: www.nowysacz.pl