Przejdź do treści


Premier Beata Szydło na Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu

Premier Beata Szydło na Forum Młodych Liderów

Beata Szydło przyjechała do Nowego Sącza aby wziąć udział w XII Forum Młodych Liderów. Pani premier wzięła udział w panelu dyskusyjnym dotyczących Młodych Liderów w Europie. 

– Cieszę się, że grono młodych liderów ciągle się powiększa. Już w niedalekiej przyszłości będziecie tworzyli Polskę i Europę o jakiej wszyscy marzymy – Europę bezpieczną, Europę wartości, Europę opartą na poszanowaniu drugiej osoby, na wzajemnych dobrych relacjach i na budowaniu tych relacji i tego wszystkiego, co kiedyś było ideą naszej wspólnoty europejskiej. Europa potrzebuje liderów, którzy rozumieją wyzwania, które przed nimi stoją i którzy będą potrafili znaleźć rozwiązania pojawiających się problemów. Liderów, którzy mają wizję  i którzy będą wytyczali nowe kierunki – mówiła premier Beata Szydło.

– Dla mnie rzeczą najważniejszą jest budowanie drużyny, ponieważ podstawą zwycięstwa jest dobrą drużyna i tylko w drużynie rodzą się liderzy – podkreśliła szefowa rządu.

Podczas spotkania prezes rady ministrów odpowiadała także na pytania zadawane przez młodzież zgromadzoną w sali im. Lucjana Lipińskiego.

źródło: UM NS