Przejdź do treści


Prace na stacji Kamionka Wielka – zmiany w kursowaniu pociągów

Pociąg- fot. pixabay.com

Ruszyły prace na stacji Kamionka Wielka – w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Tarnów – Muszyna, efektem czego będą wygodniejsze podróże. Zakres robót na stacji wymaga zmian w organizacji ruchu pociągów. Obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

W maju wykonawca przystąpił do prac w stacji Kamionka Wielka. Wymienione będą tory, rozjazdy i sieć trakcyjna.
Na linii między Grybowem a Kamionką Wielką wymieniane są tory, rozjazdy i elementy sieci trakcyjnej. Trwa przebudowa peronów w stacji Ptaszkowa, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. Prowadzony jest remont wiaduktu nad drogą wojewódzką w Grybowie oraz 6 przepustów w Ptaszkowej, Grybowie i w Mszalnicy.
Efektem prac będą sprawniejsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze podróże na trasie Tarnów – Muszyna. Podróżni korzystają już z efektów inwestycji, min. odnowionych peronów na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica. W połowie bieżącego roku do dyspozycji pasażerów będą kolejne przebudowane obiekty w stacji Ptaszkowa. Inwestycja PLK ułatwi podróże koleją.
Zastępcza komunikacja autobusowa

Kolejna faza prac na odcinku Grybów – Kamionka Wielka, ze względu na zakres robót, wymaga miesięcznych zmian w organizacji ruchu pociągów – od 8 maja do 8 czerwca. Przewoźnicy (poza 12 i 13 oraz 19 i 20 oraz 26 i 27 maja) zapewnili zastępczą komunikację autobusową na odcinku Grybów – Nowy Sącz – Krynica.

Zadanie inwestycyjne PLK na odcinku Grybów – Kamionka Wielka, realizowane jest w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna” i finansowane ze środków budżetowych. Wartość robót to blisko 60 mln zł netto. Zasadniczym celem prac jest zwiększenie kolejowej dostępności regionów atrakcyjnych turystycznie.

/źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.